افغانستانخبرونه

کمک 260 هزاردالری سازمان صحی جهان به شفاخانه حوزوی هرات

سازمان صحی جهان روز شنبه 5 حمل تجهیزات و لوازم طبی به ارزش 260 هزار دالر آمریکایی را به شفاخانه حوزوی هرات کمک کرد. مسئولين شفاخانه حوز‌وی هرات می‌گویند که، این تجهیزات حدود 60 درصد مشکلات این شفاخانه را برطرف خواهد کرد.به دلیل کمبود ادویه و تجهیزات طبی در شفاخانه حوز‌وی هرات، سازمان صحی جهان(WHO) یک محموله تجهیزات طبی و ادویه را به این شفاخانه کمک کرد.
این محموله که هزینه آن بین 250 تا 260 هزار دالر امریکایی برآورد شده، شامل 67 قلم تجهیزات طبی و مواد مصرفی و 120 قلم ادویه و لوازم طبی می‌باشد.محمد عارف جلالی، سرطبیب شفاخانه حوز‌وی هرات در صحبت با رسانه ها ګفته که، این محموله کمکی در حدود 60 درصد کمبود تجهیزات این شفاخانه را مرفوع خواهد کرد.
(( این محموله طبی نظر به درخواست مکرر شفاخانه در سال گذشته و امسال، آماده شده و حدود 60 درصد آن تجیهیزات طبی است که شامل تمام وسایل طبی می‌شود.))
به گفتۀ سرطبیب شفاخانه حوزوی هرات، این شفاخانه در 6 سال گذشته هیچ بودجه‌ای برای خرید این تجهیزات طبی نداشته است.در همین حال مسئولين صحت عامه ولایت هرات از کمک‌های همیشگی سازمان صحی جهان، ابراز خرسندی کرده و این کمک‌ها در ارايه خدمات صحی به مردم موثر می‌دانند.
محمدآصف کبیر، معاون صحت عامه هرات می‌گوید که ، این محموله کمکی بر اساس دادخواهی‌های مسئولين ادارات صحی هرات صورت گرفته است. (( امیدواریم که کمک‌های بشردوستانه سازمان صحی جهان به بخش صحت هرات ادامه داشته باشد، به‌خصوص در بخش آماده کردن تجهیزات طبی.))از سویی هم شمای از باشندگان هرات با خرسندی از رسیدن این تجهیزات و امکانات برای شفاخانه حوزوی این ولایت، خواهان بهتر شدن خدمات این شفاخانه به مریضان استند.
محمد طاهر، یکی از باشندگان هرات می‌گوی : (( از مؤسسات داخلی و خارجی، به خصوص سازمان ملل می‌خواهیم که در تمام بخش‌ها، به خصوص بخش صحت، به مردم افغانستان توجه بیشتر داشته باشند.))
این محموله در حالی از سوی سازمان صحی جهان به شفاخانه حوزوی هرات کمک شد که این شفاخانه روزانه برای حدود 2 هزار مریض بستری و همچنان حدود 900 تا 1050 مریض سراپایی خدمات ارایه می‌کند.
‏‏‏

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *