افغانستانخبرونه

کار احداث بخش دوم خط آهن هرات- خواف آغاز ميشود

کار احداث بخش دوم قطعه چهارم خط آهن هرات_خواف، به زودی آغاز می شود.احمد شکیب سامیزی، رئیس اجرائیه شرکت ساختمانی گاما که تطبیق‌کننده کار ادامه (( خط آهن هرات_خواف)) است، از آغاز کار بخش دوم قطعه چهارم خط آهن هرات_خواف در آینده نزدیک خبرداد.قرارداد خط راه آهن هرات – خواف میان اداره خط آهن افغانستان و شرکت بین‌المللی گاما گروپ به امضاء رسیده و کار عملی آن به زودی با حضور داشت مسئولين امارت اسلامی آغاز می‌شود.

رئیس اجرایی شرکت ساختمانی گاما می‌افزاید که آمادگی‌ها برای افتتاح این پروژه بزرگ اقتصادی درهرات در حال انجام است و کار عملی آن توسط گاما گروپ با همکاری تخنیکی متخصص مسلکی راه آهن کشور فدراتیف روسیه عملاً آغاز می‌گردد.

 کارشناسان می گویند  که با بهره گیری ازاین خط آهن، درکنارگسترش روابط تجاری و بهتر شدن روند داد وستد افغانستان با ایران و جهان، هزاران تن صاحب شغل خواهند شد.

به باور آنان افتتاح کار پروژه خط آهن هرات_خواف برای اقتصاد افغانستان که یک کشور محاط در خشکه است و به بنادر دریایی دسترسی ندارد، دارای مزیت‌های فوق‌العاده نسبت به مسیرهای جاده‌یی است. تسریع و گسترش تجارت، کاهش هزینه‌های ترانزیت، دسترسی به دریا از طريق این خط آهن، متصل‌شدن به شبکه‌های راه آهن ایران و اروپا، کاهش تراکم در مرز اسلام قلعه از مزیت‌های عمده بهره‌برداری خط آهن هرات خواف است که میتوان از ان نام برد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *