افغانستانخبرونه

شکايت باشندگان ولسوالی چشت هرات از خرابی سرک‌ها

باشندگان ولسوالی چشت هرات از خرابی راه‌های مواصلاتی این ولسوالی ابراز نگرانی کرده و از مسئولين خواستار ترمیم و یا پخته کاری سرک این ولسوالی تا مرکز ولایت می‌باشند. در عین حال مسئولين امنیتی در ولسوالی نیز خرابی سرک‌ها را تایید کرده و از مسئولين در ولایت و مرکز کشور خواهان رسیدگی به این مشکل مردم می‌باشند.
شماری از باشندگان و رانندگان ولسوالی چشت هرات با شکایت از خرابی راه‌های مواصلاتی شان، از اداره محلی هرات می‌خواهند که در زمینۀ رسیدگی به مشکلات باشندگان این ولسوالی دست به کار شده و سرک این ولسوالی را تا مرکز ولایت پخته‌کاری کند.
رمضان، یکی از رانندگان موترهای مسافربری هرات – چشت می‌گوید که همه روزه یک و نیم ساعت راه را به دلیل خرابی سرک، در 6 ساعت می‌پیماید.
(( حداقل تا رسیدن به مقصد، ما 4 تا 5 بار در مسیر راه از موتر پیاده می‌شویم تا مردم خستگی خود را رفع کنند. از حکومت می‌خواهیم که این سرک را به زودترین فرصت بسازد.))
سیف‌الدین، یکی دیگر از رانندگان می‌گوید که خرابی سرک ولسوالی چشت سبب شده که مردم تا خیلی مجبور نشوند به شهر سفر نکنند.
(( به دلیل خرابی سرک، اگر مریض داشته باشیم بسیار به مشکل برمی‌خوریم. اکثر وقت‌ها مریض‌ها در مسیر راه فوت می‌شوند.))
در همین حال باشندگان ولسوالی چشت هرات قیرریزی این سرک را از بزرگترین خواست‌های شان عنوان کرده و از امارت اسلامی خواستار توجه در این زمینه استند.
سید علاو‌الدین، یکی از باشندگان ولسوالی چشت در صحبت با رسانه ها گفته که بیشتر اوقات مریضان عاجل تا انتقال به شهر، از شدت خرابی سرک جان خود را از دست می‌دهند.(( با آنکه همه روزه از معادن سنگ‌های رخام و مرمر چشت تولیدات داریم، ولی تا حال برای ساخت سرک این ولسوالی، هیچ توجهی نشده است.))از سویی هم مسئولين امنیتی ولسوالی چشت ولایت هرات خرابی بی‌اندازه سرک هرات – چشت را تایید می‌کنند.مولوی شمس‌الحق، قوماندان امنیه ولسوالی چشت بیان می‌دارد که بزرگترین آروزی مردم این ولسوالی پخته‌کاری سرک است.(( از مقام‌های محلی هرات و مرکز کشور می‌خواهیم که برای جورکردن و قیرریزی سرک این ولسوالی توجه خاص داشته باشند.))
با این همه مسئولين اداره فواید عامه هرات می‌گویند که در حال حاضر پلان قیرریزی سرک ولسوالی‌های کشک کهنه و گلران این ولایت رویدست است، اما از ولسوالی چشت خبری نیست.
مولوی محمد ادریس، رئیس فواید عامه هرات می‌گوید: ((حدود دوماه پیش هیئتی از مرکز کشور همراه با انجنیران ایرانی که برای قرار داد سرب غور به هرات آمده بودند، در بدل این معادن قرار شد که سرک هرات – چشت از همان پول قیرریزی شود، اما به دلایلی تاکنون به این تعهد عمل نشده است.))
ولسوالی چشت با داشتن بیش از 170 کیلومتر فاصله از مرکز شهر، در شرق هرات قرار دارد که دارای هشت معدن نیز می‌باشد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *