افغانستانخبرونه

دلاور: افغانستان در بخش تولید نمک از منابع داخلی به خودکفایی میرسد

نشست آفرگشایی معدن‌های نمک بلاک درزآب به مساحت ۵، ۴ چهار اعشاريه پنج کیلومترمربع، بلاک اندخوی به مساحت چهارونيم کیلومترمربع و معدن میمنه به مساحت ۲۵، ۵ پنج اعشاريه بيست و پنج کیلومترمربع مربوط فاریاب، ديروز در وزارت معادن و پترولیم برگزار شد.

شهاب‌الدین دلاور، سرپرست وزارت معادن و پترولیم می‌گوید که پس از استخراج و پروسس این معادن‌ نمک در فاریاب، افغانستان در بخش تولید نمک از منابع داخلی به خودکفایی میرسد.

او می‌افزاید:  (( معدن نمک بلاک درزآب چهارونيم کیلومترمربع، بلاک اندخوی به مساحت چهار اعشاريه بنج کیلومترمربع و معدن میمنه به مساحت ۲۵، ۵ پنج اعشاريه بيست و پنج کیلومترمربع آفرگشایی شد و با استخراج آن به خودکفایی خواهیم رسید و اگر یک کیلوگرام نمک را از معدن انتقال میدهند، باید پولش را تسلیم دولت کنند و هیچ کس نمیتواند بدون تحویلی پول نمک را انتقال بدهد.))

گفتنیست که نتایج این آفرگشایی پس از ارزیابی این پیشنهادها توسط کمیته‌ اقتصادی ریاست‌الوزراء امارت اسلامی به شرکت‌های برنده‌ داوطلبی اعلام میشود.

اشتراک‌کنندگان این آفرگشایی از وزارت معادن و پترولیم میخواهند که در هنگام ارزیابی پیشنهادهای شرکت‌های داوطلب، شفافیت را در نظر بگیرد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *