افغانستانخبرونه

توزيع بسته های مواد خوراکی برای نيازمندان در هرات

روند توزیع کمک‌های رمضانی در هرات آغاز شده است و قرار است، ۳۵۰۰ خانواده از این کمک‌ها مستفید شوند.
حاجی احمد شاه فقیری رئیس بنیاد خیریه‌ی فقیری می‌گوید که قرار است در سال جاری این کمک‌ها برای حدود ۶ هزار خانواده‌ی نیازمند توزیع گردد.
(( این کمک ها مربوط به بنیاد خیریه ما است واز کسی کمک نمی‌گریم و قرار است، در هرسه ماه این کمک‌ها برای نیازمندان توزیع گردد، امسال در نظر داریم که آرد، برنج، روغن برای همشهریان خود توزیع کنیم.))
از سویی‌هم مولوی نعیم‌الحق حقانی رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات، دست‌گیری نیازمندان را وجیبه هر فرد مسلمان دانسته و از تاجران واهل خیر خواست تا دراین راستا پیش قدم شوند.
(( کمک به نیازمندان به ویژه در ماه مبارک رمضان، از سوی کسانی که وضعیت اقتصادی خوبی دارند، یک امر نیک است و تمام مسلمانان باید در ماه رمضان که ماه همدردی ودستگیری است، همکاری کنند و این فرهنگ نیک را ترویج کنند.))
در همین ‌حال نیازمندان با خرسندی از دریافت این کمک‌ها می‌گویند در ماه رمضان پیش رو، نگرانی شان از کمبود مواد غذایی رفع شده است.
گل‌افروز یک تن از نیازمندان می‌گوید که وضعیت اقتصادی وی بسیار خراب است و او به دشواری زنده‌گی اش را پیش می‌برد.
(( چیزی نداریم و پنج شش نفر نان‌خور داریم و خیلی خوشحالم که کمک می‌گیرم و خداوند آنان را اجر بدهد، در خانه مرد ندارم دستم از زمین و آسمان کنده است. مریضم، پا دردم، گوشهایم نمی‌شنود و یک دختر معیوب دارم و سرپرست نداریم.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *