افغانستانخبرونه

برداشتن موانع از پياده‌روهای شهر ميمنه

مسئولين محلی در فاریاب با ایجاد کمیسیونی تحت نام ((نظم و توسعه شهری)) روند بازگشایی پیاده روها را در شهرمیمنه؛ مرکز این ولایت آغاز کردند. آنان می‌گویند که دکانداران با ایجاد موانع در سرک‌ها و پیاده‌روها نظم شهری را برهم زده و برای عبور و مرور مردم عام مشکل ایجاد کرده بودند.
مسئولين محلی در ولایت فاریاب می‌گویند که تمام موانع را از پیاده‌روها و سرک‌ها برداشته می‌شود تا نظم در شهر برقرار گردد.داملا محب‌الله موفق، شاروال میمنه؛ مرکز ولایت فاریاب می‌گوید که، بنابر تصمیم و فیصلۀ مجلس اداری مقام ولایت، کمیسیونی متشکل از ارگان‌های مختلف برای برداشتن موانع از پیاده‌روها و جاده‌ها ایجاد گردیده بود که سر از یکشنبه عملا به کارشان آغاز کردند.
(( تمام کارمندان همراه با قوه اجرائیه، درحال بازکردن تمام پیاده‌روها استند. پس از پاک‌کاری مکمل یک باران‌گیر معیاری به هماهنگی دکانداران ساخته می‌شود.))
شاروال شهرمیمنه افزود که، یک مارکت بزرگ تحت نام ((ارزان بازار)) برای دست فروشان ایجاد می‌گردد. او از شهروندان خواست که برای برقراری نظم و توسعه شهر، با شاروالی و ادارات دولتی همکاری نمایند.
در همین حال شماری از دکانداران با ابراز نارضایتی از این اقدام شاروالی، می‌گویند که مسئولين باید چند روز به دکانداران فرصت می‌دادند تا آنان وسایل شان را جابجا می‌کردند.
آنان می‌افزایند که ،این اقدام باید در تمام پیاده‌روهای شهر و بالای تمام افراد عملی گردد.
برخی از شهروندان اما از این اقدام شاروالی استقبال کرده و می‌گویند که کراچی‌های سیار و غرفه‌های دکانداران، رفت‌وآمد را برای پیاده‌روان دشوار کرده بودند.
حاجی نعمت‌الله، یک باشنده فاریاب چنین می‌گوید: (( ما از این اقدام حکومت و شاروال استقبال می‌کنیم. امیدواریم تمام نقاط شهرمیمنه به‌خصوص اطراف پارک شاروالی پاک‌کاری شود.))
این درحالیست که به گفته مولوی سیف‌الدین جهادی، رئیس امور مهاجرین و عضو کمیسیون نظم و توسعه شهر پس از برداشتن موانع، پیاده‌روها سنگ فرش و جاده‌های تخریب شده ترمیم و رنگ‌آمیزی خواهد شد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *