افغانستانخبرونه

برای افراد تداوی شده از اعتياد زمينه‌ کار فراهم می‌شود

مسئولين مدیریت مبارزه با مواد مخدر ولایت هرات از تلاش‌های برای ایجاد فرصت‌های شغلی به معتادین به مواد مخدر پس از تداوی خبر می‌دهند.آنان می‌گویند که به معتادین مواد مخدر در کمپ‌های ترک اعتیاد علاوه بر تداوی، زمینۀ آموزش‌ فن و حرفه نیز فراهم شده‌است تا پس از ترک اعتیاد بتوانند مشغول به کار شوند.حیات الله روحانی، مدیر مبارزه با مواد مخدر ولایت هرات در صحبت با رسانه ها گفت که برنامه‌ای رویدست است تا پس از مرخص شدن افراد معتاد از کمپ‌های ترک اعتیاد، زمینه‌کار برای آن‌ها فراهم شود.وی در این مورد گفت: (( با نهادهای خصوصی و صنعت‌گران در شهرک صنعتی مشوره شده تا زمینۀ کار برای معتادین پس از تداوی مساعد شود.))در همین حال، مسئولين اتاق صنایع و معادن ولایت هرات این اقدام مسئولين را ستایش کرده و می‌گویند که در قسمت ایجاد فرصت‌های کاری با مسئولين همکاری خواهند کرد.
حیمدالله خادم، رئیس اتاق صنایع و معادن هرات مي ګويند که آنان تنها در صورتی که افراد به گونه دایمی مواد مخدر را ترک کنند، برای شان فرصت‌های کاری ایجاد خواهند کرد.(( اگر ما مطئین شویم که فرد معتاد مراحل ترک اعتیاد را سپری کرده، از طرف مسئولين حمایت می‌شود و فامیل‌ وی تضمین بدهد که دوباره به اعتیاد روی نمی‌آورد، به آن فرد در فابریکه‌های تولیدی زمینۀ کار را فراهم خواهیم ساخت.))از سویی هم باشنده‌گان هرات، از این موضوع استقبال می‌کنند و فراهم شدن زمینۀ کار به افراد معتاد به مواد مخدر پس از تداوی را اقدام نیک می‌دانند.عبدالرحیم صالحی، یکی از باشنده‌گان ولایت هرات می‌گوید که فراهم شدن زمینه کار به معتادین باعث می‌شود تا سرقت‌ها در سطح شهر کاهش یابد.
(( اگر به معتادین مواد مخدر فرصت‌های کاری پس از تداوی فراهم شود، آنان برای ادامه زندگی دست به کارهای خلاف نمی‌زنند.این در حالی است که اخیراً مدیریت مبارزه با مواد مخدر ولایت هرات با همکاری شاروالی و حمایت مالی مردم و تاجران، معتادان مواد مخدر را از سطح شهر جمع‌آوری و جهت تداوی به کمپ‌های ترک اعتیاد منتقل کرده‌است.
بربنیاد آمارهای مدیریت مبارزه با مواد مخدر، در حال حاضر حدود 70 هزار معتاد به مواد مخدر در شهر هرات وجود دارند و این مدیریت. توانسته حدود 4 هزار معتاد را جمع آوری و جهت تداوی به کمپ‌های ترک اعتیاد بفرستد. ازهر

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *